Lékárna


 

Děkujeme všem klientům nemocnice, že si vyzvedáváte předepsaná léčiva a nakupujete volně prodejné zboží v nemocniční lékárně a tím současně podporujete rozvoj naší nemocnice.


Od 19.1.2015 jsou v provozu dvě nemocniční lékárny — kromě původní lékárny přímo v nemocnici je v provozu nová nemocniční lékárna, která se nachází na Masarykově náměstí v Boskovicích, Tato lékárna prošla celkovou rekonstrukcí, podstatnou součástí rekonstrukce bylo vybudování bezbariérového vstupu. Interiér byl kompletně zmodernizován a vybaven novým nábytkem, čímž prostor lékárny získal nový moderní vzhled. Nechybí zde ani koutek pro nejmenší.

Lékárna poskytuje služby a sortiment léčiv v rozsahu a kvalitě, na jakou jsou zvyklí zákazníci přímo v lékárně v nemocnici.


Lékárny zajišťují:

  • výdej léčiv na recept
  • přípravu individuálně vyráběných léčiv
  • výdej a prodej zdravotnického materiálu
  • odborné poradenství ohledně nežádoucích účinků léčiv, správného užívání a dávkování včetně vhodných doplňků léčby
  • homeopatika a poradenství jejich použití
  • nabídka generických léčiv s nižšími doplatky pacienta

Dále široký sortiment doplňkového prodeje

  • léčivé čaje
  • dětská kosmetika a výživa
  • léčebná kosmetika
  • zdravotnická obuv

Samozřejmostí je informace o správném užívání, kontrola správného dávkování a kombinací léků.

Lékárny pracují s informačním systémem, který umožňuje odhalení lékových chyb a interakcí zpětně v historii výdejů. To znamená, že pokud si člověk vyzvedává léky opakovaně v naší lékárně, lze pomocí této aplikace zachytit nevhodné kombinace léků předepsaných jednotlivými lékaři v různém časovém období. Tím se velmi výrazně zvýší bezpečnost farmakoterapie. Musíme si uvědomit, že se může stát, že lékař nemá úplnou informaci o všech lécích, které pacient užívá. Samozřejmostí je i zachycení nevhodných kombinací při nákupu volně prodejných léčiv. Pacienti se tedy mohou spolehnout, že léky, které si vyzvedávají v naší lékárně, jsou pečlivě monitorovány a kontrolovány. Zachycené problematické interakce jsou ihned řešeny s předepisujícími lékaři.

Vzhledem k tomu, že není v možnostech lékárny mít všechna léčiva aktuálně na skladě, nabízíme možnost objednání telefonem nebo e-mailem, tak, aby měl pacient svůj lék co nejdříve k dispozici. 
Nakoupit je možno i přes E-shop lékárny.
 

Informace o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů podle § 14 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele
Prodávající (Nemocnice Boskovice s.r.o., Ot. Kubína 179, 68001, Boskovice, IČ 26925974) informuje spotřebitele o tom, že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15,
PSČ 120 00, www.coi.cz.
Spotřebitel má právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb s výjimkou smluv uzavřených v oblasti zdravotních služeb poskytovaných pacientům zdravotnickými pracovníky za účelem poskytování zdravotní péče, včetně předepisování, vydávání a poskytování léčivých přípravků a zdravotnických prostředků.

Uvedené kontakty je možné využít i v případě jakýchkoliv dotazů týkajících se všech témat našeho oboru.

Kontakty: